IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

PTFE CONTA, PTFE ZARFLI CONTALAR VE PTFE BANTLAR

 

PTFE CONTALARIN TEMEL ÖZELLİKLERİ

 

PTFE contalar; mükemmel kimyasal dayanımı nedeniyle çok geniş kullanım alanına sahiptir. Geniş sıcaklık ve frekans aralığında mükemmel dielektrik performansa sahiptirler. Yüksek sıcaklarda ve basınçlarda, alkalin metaller hariç, pratik olarak tüm kimyasallara tepkisizdir. ASME B16.21 ve DIN EN 1514-1 standartlarına uygun olarak ya da talep üzerine özel ölçülerde ve formlarda imal edilmektedir. 5 mm üzeri kalınlıklarda istenilen PTFE contalar, mekanik işleme yöntemiyle imal edilmektedir.

 

KATALOGPDF
PTFE Contalara Ait Katalog
Saf PTFEBronzlu PTFEKarbonlu PTFECam Elyaflı PTFE
Saf PTFEBronzlu PTFEKarbonlu PTFECam Elyaflı PTFE
Çok düşük sürtünme katsayısı, mükemmel kimyasal tepkisizlik, geniş dayanma sıcaklığı aralığı (-200 ° C ile + 270 ° C), yapışmaz yüzey, mükemmel dielektrik özelliğe sahiptir. Esneklik gücü, plastik hafızası ve sertliği PTFE’nin diğer karakteristik özelliklerindendir. Yüksek sıcaklarda ve basınçlarda, temel fluorine ve clorofluoruro gibi alkalin metaller hariç, PTFE pratik olarak tüm kimyasallara tepkisizdir.Geliştirilmiş basınç dayanımı, iyi aşınma direnci, yüksek termal iletkenlik özelliklerine sahiptir. Yüksek hız gerektiren kaygan olmayan yataklamalarda (sert yüzeyler hariç) kullanılmaktadır.İyi termal ve elektriksel iletkenlik, iyi deformasyon direnci, yüksek aşınma dayanımı ve düşük sürtünme katsayısı ile yüke karşı mükemmel direnç gösterir. Geliştirilmiş kimyasal dirence sahiptir. Yüksek hız gerektiren yataklamalarda ve elektrik iletiminin hızlı olması gereken yerlerde, yağlanmamış kompresörler için elastik bantlarda, valf yuvalarında kullanılmaktadır.Geliştirilmiş aşınma direnci, geliştirilmiş kimyasal direnç (alkali ve hidroflorik asit hariç) özelliklerine sahiptir. Valf yuvaları, contaları, yatakları, kayma direnci ve kimyasal direnç istenen yerlerde kullanılmaktadır.


 

PTFE CONTALARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 

Levha Kalınlıkları
0,5 mm
0,75 mm
1 mm
1,5 mm
2 mm
3 mm
4 mm
5 mm

 

PTFE ZARFLI CONTALARIN TEMEL ÖZELLİKLERİ

 

PTFE zarflı contalar, -200 °C ile 270 °C arasındaki basınç ve sıcaklık değişimlerinde mükemmel sızdırmazlık özelliklerinin yanı sıra kimyasallara karşı yüksek direnç göstermektedir. Petrol, Kimya Sanayi, İlaç Sanayi ve Gıda Endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Genellikle dış taraftan açık olacak şekilde, paslanmaz çelik, asbestsiz malzeme veya kauçuk gibi dolgu malzemeleri PTFE zarf ile kaplanmaktadır. ASME B16.20, DIN EN 1514-3 standartlarına uygun olarak ya da talep üzerine özel ölçü ve formlarda imal edilmektedir.

 

PTFE ZARFLI CONTALARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 

L FormuU FormuV Formu

 

PTFE BANT TEMEL ÖZELLİKLERİ

 

PTFE Bant; saf PTFE’ den üretilen, tek tarafı yapışkanlı, yumuşak, esnek ve çok sağlam bir statik sızdırmazlık malzemesidir. Yüksek sıkıştırma kuvvetlerine ihtiyaç göstermeden yumuşak ve esnek yapısı sayesinde tüm yüzeylere tam uyum sağlar ve kolayca monte edilir. Pürüzlü ve yüzeyi bozulmuş flanşlarda bile çok iyi sonuç verir. Kendinden yapışkanlı sırtı her konumdaki profile hassas yerleştirilebilmesini sağlar. -200°C ile +270°C arası çalışma sıcaklığında ve en yüksek 200 kg/cm² çalışma basıncında kullanılabilir. Çalışma sıcaklığı aralığında, sanayide kullanılan tüm asitler, bazlar ve çözücülere tam dayanıklıdır. Kompresör ve pompa flanş bağlantılarında, menhol kapaklarında, cam takviyeli plastik boru bağlantılarında, büyük çaplı flanşlarda, pürüzlü ve bozuk yüzey bağlantılarında, beton kapaklarda, duman kanallarında kullanılır. Soğukta akma sorunu çıkarmaz. Şekli bozulmuş flanşların, zedelenmiş yüzeylerin kesin sızdırmazlığını sağlayarak ekipmanların ömrünü uzatır. Yüzde yüz PTFE olduğu için tüm gıda uygulamalarında da güvenle kullanılabilir. Makaraya sarılmış uzun şeritler halinde temin edilir, malzeme artığı ve firesi yoktur.

 

PTFE BANT TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 

GENİŞLİK (mm)KALINLIK (mm)
31,5
52
72,5
103
124
145
176
207
257
285